Сучасні гаджети не перестають нас дивувати. З кожним днем з’являються все новіші планшети, ноутбуки, смартфони тощо. В цій статті хотілось би розібратися, який гаджет обрати педагогу для використанні у викладацькій діяльності. Гаджет, що дозволить тримати всю інформацію під рукою. На цей час серед маси планшетів можна обрати найбільш корисний для себе. На що ж слід звертати увагу при виборі даного пристрою. Перш за все, планшет – це повноцінний комп’ютер, в якому важлива частота процесора, об’єм оперативної пам’яті та жорсткого диска, можливість інтеграції з іншими пристроями. Також велику роль відіграє споживання електроенергії та об’єм батареї. Адже вчитель, це людина, яка постійно вчиться і після завершення уроків навчання не припиняється. Тому слід звернути увагу на те, скільки вистачить заряду батареї в місцях де немає можливості підключитися до розетки. Максимальний час безперервної роботи сучасних планшетів в середньому приблизно 5 годин. Також в цього гаджета, як і в ноутбуках, є можливість підключення до Інтернету через безпроводні мережі Wi-Fi.
Для любителів читати, я б порекомендував придбати електронну книгу (читалку) з типом екрану електронні чорнила. Електронні книги, еКнига (англ. e-book, e-text) - це також спеціальні планшети призначені для читання книг різних форматів, прослуховування звукових файлів та перегляду графічних зображень. Ці планшети на відміну від звичайних планшетів не мають інших функцій крім вищезазначених. Зазвичай є моделі електронних книг, які дозволяють самостійно завантажувати книги з Інтернету. Вони мають дисплеї з електронного паперу. Це економить електроенергію, бо енергія витрачається лише на зміну зображення. Але в темряві такі дисплеї не працюватимуть, бо зображення утворюється за рахунок світла, яке падає на нього. Інший тип дисплеїв — дисплеї на електронних чорнилах. Принцип їхньої дії такий, як у табла калькулятора. Є також електронні книги з кольоровими дисплеями. Є електронні книги з сенсорними дисплеями. Також велику роль відіграє навантаження на очі. При довготривалому читанні електронний папір сприймається як звичайний. Коли, в цей же час, рідкокристалічний дисплей постійно навантажує очі власною підсвіткою. Та й коштують e-book набагато дешевше ніж планшети та ноутбуки (від 500 грн.).
Щодо споживання електроенергії, електронний папір споживає на скільки менше електроенергії, що якщо кожного дня читати приблизно по 5 годин, зарядки вистачить в середньому на 3-4 тижні.
Сучасні електронні книги дозволяють прочитати найпопулярніші текстові, звукові та графічні файли:
• простий текст (plain text).
• текстові з оформленнням — HTML, відкритий формат електронних книг (OPF FlipBook), OpenDocument, SGML, XML, FictionBook (.fb2), TeX, PDF,HTMLHelp (.chm), Microsoft (.lit), eReader, PostScript (.ps, .eps), ExeBook, Mobipocket (.prc) та ін.;
• графічні растрові — TIFF, JPEG, DjVu и т. п.;
• мультимедіа книги — SWF, EXE, мультимедіа книга і т. ін.;
Звичайно, для справжніх цінителів книги електронні не стануть повноцінним замінником. Не дадуть відчути, наприклад, запах свіжонадрукованого видання. Та якщо ви постійно пересуваєтеся як в межах міста так і по за його межами, електронна книга стане незамінним помічником.
При написанні статті використовувались такі джерела:
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%