|
Корисні посилання з безпеки в Інтернет
- Сайт Онляндія – безпечна веб-країна: http://disted.edu.vn.ua/media/bp/html/etusivu.htm.
- Київстар «Безпечний Інтернет» - http://bezpeka.kyivstar.ua
- Сайт про безпеку в Інтернеті від Google – http://www.prointernet.in.ua.
- Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами в мережі Інтернет – https://onlinesafety.info/#/home.
- Онлайн курс «Права людини та Інтернет», що передбачає ознайомлення Інтернет-користувачів з їх правами в онлайновому середовищі: http://hr-online.org.ua/ua/kursi/.
- Кабінет інформатики (розділ "Право та безпека"): http://informkab.at.ua/index/komp_39_juter_ta_pravo/0-102.
10 основних правил безпеки в Інтернет для підлітків
- Нікому без дозволу батьків не давайте особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
- Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
- Ніколи не погоджуйтесь на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку спитайте дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
- Не посилайте свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
- Не відповідайте на невиховані й грубі листи. Якщо все ж одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
- Розробіть з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і про сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
- Не заходьте на аморальні сайти і не порушуйте без згоди батьків ці правила.
- Не давайте нікому, крім батьків, свої паролі, навіть найближчим друзям.
- Не робіть протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
- Не шкодьте і не заважайте іншим користувачам.
Встановлення фільтрів для обмеження доступу до інформації з мережі Інтернет
Проект «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua., який розповідає про будову електронного мозку мережевого простору. На сайті учні мають змогу дізнатися про те, як отримати доступ до знань, знайти потрібну інформацію, критично оцінити контент, створити власний інтернет-проект, спілкуватися — і робити все це, дотримуючись простих правил безпеки. А саме, вивчити навчальні модулі та пройтии фінальне тестування і найкращих очікує почесне звання «Легенда Інтернету». Стати легендою за життя — хіба це не виклик? Дорослішати — значить розумітись на серйозних речах. Сертифікат Google — вагомий аргумент інтернет-повноліття. Він підтверджує цифрову грамотність, вміння користуватись Інтернетом ефективно та безпечно.