07-02-25
02:05


Персональний сайт вчителя інформатики вищої кваліфікаційної категорії Шенкевича Сергія Олександровича


Вітаємо Гість!
Вихід




  Головна

  Online ПК
  Відеоуроки

  Комп'ютер в роботі
  вчителя

  Допомога вчителю

  Урок інформатики

  Література

  Комп'ютер та право
  Безпека

  Цікаво та корисно

  Статті учнів

  Мої доповіді
  та напрацювання

  Довідники

  Корисні посилання

  Web-дизайн

  Конкурси

  Програмне забезпечення

  Гумор

  Зворотній зв'язок
  Про сайт





Що шукаємо?


Також приєднуйтесь
в соціальних мережах


ONLINE_COP






Зараз на сайті

Що ви думаєте
про даний сайт?

E-mail:

Ваше повідомлення:

Ваша оцінка сайту:
     
























Розумні будинки

«Розумні будинки » потихеньку перебираються з розряду недоступною розкоші в ранг зручних інновацій , здатних підвищити рівень комфорту проживання людини в будинку або квартирі . Але і звичайні квартири тепер будуються згідно з новими правилам і нормативам , тому виходять високотехнологічними і зручними. У чому ж перевага «розумного будинку» на сьогоднішній день? І чи є в ньому недоліки?

Комфорт

Перше , на що звертаєш увагу в « розумному» будинку , це приголомшливий комфорт , супроводжуючий абсолютно скрізь. На кухні з ранку вас вже буде чекати чашка запашної кави , після роботи будинок зустріне господаря м'яким світлом і приглушеної музикою , а ввечері може порадувати грою світлодіодного підсвічування .

За допомогою голосу або одного пульта можна управляти рівнем освітленості кімнати , відкривати і закривати штори , включати кондиціонер та інші побутові прилади , підключені до системи . Управління голосом особливо важливо і зручно для людей з обмеженими можливостями.

Можна запрограмувати автоматичне виконання певних процедур на конкретний часовий проміжок : опускати жалюзі, включати нічну підсвітку вітальні, включати теплу підлогу у ванній за годину до призначеного часу пробудження, поливати газони в і т.д.

Причому управляти « розумним будинком » можна не тільки безпосередньо в ньому. Навіть перебуваючи у тривалому відрядженні можна завжди бути в курсі подій. Розумне житло може відзвітувати про «виконану роботу» повідомленнями в твіттері або за допомогою смс.

Можна вибрати, наприклад, сервіс SMS або будь-який інший, залежно від віддаленості від дому і часу відсутності . «Розумний будинок» сповістить свого власника найбільш зручним для нього способом.

Безпека

«Розумні» будинку дійсно підвищують безпеку житла . По-перше , можна запрограмувати автоматичне замикання дверей після того, як господар увійшов в будинок. Адже ситуації, коли дитина або телефонний дзвінок відволікають, і людина забуває замкнути за собою двері, не так вже й рідкісні. Система сама подбати про те, щоб двері не залишилися відкритими на ніч, а сигналізація була вчасно включена .

По-друге, аналогічні функції можна призначити фрамуги вікон, які влітку часто забувають закривати, йдучи на роботу, чим користуються злодії - домушники. У третьому, система миттєво сповістить, якщо в будинок спробують проникнути без відома господаря.

Також не варто забувати про контроль температури приміщення, його задимленості, концентрації газів у повітрі або тиску в трубах. При найменшому відхиленні від нормативних показників «розумний дім» повідомить про витік газу або загорянні. Злагоджена робота інженерних та інтелектуальних елементів дозволяє контролювати будь-яку з систем .

Економія

Незважаючи на те, що «розумний дім» стоїть чималі гроші, вони окупляться через кілька років користування. Страхові компанії визнають надійність розумного житла, тому вартість страховки житла буде істотно нижче.

Система вміє аналізувати силу вітру і деякі інші параметри, завдяки чому зможе вчасно закрити вікна у разі урагану або дощу. А ресурсозберігаючі технології забезпечать більш довгий термін експлуатації побутових приладів і пристроїв.

Також можна буде забути про безглузді витрати на електроенергію, так як «розумний дім» не дозволить горіти лампочці в порожній кімнаті. Як тільки з неї вийде людина, система сама погасить освітлення. Крім того розумне житло може блокувати роботу електроприладів, які споживають багато електроенергії в результаті внутрішніх несправностей.

І не варто забувати про економію часу. Інтелектуальна система допоможе вивільнити час, який раніше йшов на рутинні справи, для того, щоб присвятити його родині, дітям або відпочинку.

Система керування

Зручність і легкість управління усім різноманіттям обладнання , об'єднаного « розумним будинком » в єдиний організм , є одним з головних достоїнств системи .

Центральна ланка комплексу «розумний дім » класу Hi-End - промисловий комп'ютер Embeded PC . Як і звичайний ПК , він працює під управлінням операційної системи Windows. «Мозок» системи домашньої автоматизації дуже компактний: промисловий комп'ютер міститься в поглибленні розміром з нішу електричного щитка .

Для спілкування з системою використовуються різноманітні засоби управління - від традиційних кнопкових вимикачів різного дизайну до сенсорних панелей. Причому вимикачі та пульти управління не пов'язані з конкретним світильником , телевізором , кондиціонером. Кнопкова панель , оснащена мікроконтролером і підключена до системи віддаленого доступа , здатна управляти тією чи іншою функцією в усьому домі. Функціональність кожної кнопки задається програмно і може бути змінена за бажанням господаря.

Сенсорні панелі - наступна сходинка в системах управління « розумний дім». Завдяки розширеним можливостям візуалізації на них може відображатися план будь-якого приміщення або навколишньої території, виводиться картинки з відеокамер. Легким дотиком до екрану можна змінити режими роботи кондиціонерів, включити ландшафтне освітлення або полив газонів.

Сенсорні панелі можуть бути стаціонарними або переносними , різного розміру і дизайну . Управляти системою можна за допомогою персонального комп'ютера або ноутбука , підключеного до системи «розумний дім» через локальну мережу, Wi -Fi або Інтернет, в тому числі і віддалено.

Система також може мати набір типових сценаріїв автоматизованої роботи з фіксованими налаштуваннями. Ці налаштування визначаються господарем виходячи з можливих життєвих ситуацій і програмуються на стадії установки системи. При роботі системи «розумного будинку» по будь-якому сценарію господар може оперативно змінити параметри роботи всіх пристроїв за допомогою будь-якого пульта управління.

Наприклад , в режимі «Ніч » система відключить основне освітлення в місцях загального користування , увімкне нічну підсвітку , відключить або переведе в економний режим роботи обладнання що не використовується (телевізори , теплі підлоги , кондиціонери) , включить режим охорони периметра квартири або будинку. Про аварійні ситуації система сповістить господаря через вбудовані акустичні системи.

ДОМАШНІ РОЗВАГИ

Стрімка конвергенція світу комп'ютерів та світу домашньої електроніки відкриває неозорі перспективи для розваг. Домашній кінотеатр перестав бути долею обраних , звук і відео в кожній кімнаті - не стільки розкіш , скільки додаткову зручність . Система « розумного будинку » зводить цю зручність в найвищий ступінь , дозволяючи управляти стереосистемою , комплексом домашнього кіно або звуком в різних кімнатах не сходячи з місця.

Домашній кінотеатр

Підключення домашнього кінотеатру до системи «розумного будинку» забезпечує автоматизоване управління комплексом аудіо-та відеообладнання, а також низкою допоміжних функцій. Ідеальний домашній кінотеатр включає в себе один або кілька джерел звуку і зображення (HD-плеєр , DVD-програвач , мультимедіа-сервер, багатоканальний AV-ресівер , комплект акустичних систем (зазвичай це наявність п'яти або семи колонок і сабвуфера) , плазмову панель , РК-телевізор, або проектор з екраном .

Для керування даним комплектом устаткування , підключеного до системи домашньої автоматизації , знадобиться всього один пульт або сенсорна панель. Програмування сценарію дозволяє виконувати перелік команд за допомогою однієї кнопки. Так , при активізації функції « перегляд фільму » опускається моторизований екран , стельовий ліфт висуває захований в ніші проектор , закриваються світлонепроникні жалюзі на вікнах , гасне світло. Під час перегляду фільму «розумний дім» створює умови для Вас і Ваших гостей , підтримуючи необхідну температуру і провітрюючи приміщення , і при бажанні може переводити всі телефонні дзвінки на автовідповідач.

Система мультирум

Якісний звук в кожній кімнаті - приємне доповнення до зручного інтер'єру . Система мультирум розподілить аудіо - або відеосигнал по зонах будинку або квартири і дозволить вам слухати музику в будь-якому приміщенні будинку або на вулиці незалежно від місцезнаходження джерела звуку (яким може бути супутниковий ресівер, CD, DVD-програвач, FM-тюнер , камери відеоспостереження , відеодомофон). Кількість як зон, так і джерел сигналу може бути не обмежена.

Управління системою здійснюється за допомогою стаціонарних ( настінних і настільних ) кнопкових панелей , пульта дистанційного керування або сенсорних панелей. Вони допомагають керувати параметрами джерела сигналу з кожної зони . Головне достоїнство мультирум : вся апаратура зосереджена тільки в одному місці Вашого будинку , як правило , це приміщення , відведене під домашній кінотеатр , а у всіх інших приміщеннях - вбудовані в стелю або стіни динаміки. В саду або в парку використовується ландшафтна акустика.

Недоліки

Ніякого шкідливого впливу велика кількість електроніки в «розумному будинку» на здоров'я людини не надає. Тому головним недоліком високотехнологічної системи залишається її висока вартість. Залежно від ступеня автоматизації, переобладнання квартири зі звичайної в розумну може становити як кілька тисяч доларів, так і кілька сотень тисяч доларів. Якщо будувати «розумний дім» з нуля , то він обійдеться приблизно на 35 % дорожче звичайного.

Другим пунктом у списку незручностей багато користувачів відзначають необхідність вчитися управляти власним житлом. Так як, наприклад, абсолютно кожен електроприлад на кухні підключений до системи, то для того, щоб оволодіти спілкуванням з технікою, потрібно якийсь час. І хоча всі інтерфейси пультів і панелей управління інтуїтивно зрозумілі, все одно на перших порах багато користувачів відчувають певний дискомфорт від великої кількості необхідних команд.

Джерела: http://econet.ua/articles/10837-umnyy-dom-pomozhet-sokratit-rashody, http://www.intelkey.ru/, http://smarton.com.ua/smart_home/systema_umniy_dom_intro

 

 



Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Copyright MyCorp © 2025  Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz