22-11-24
06:21


Персональний сайт вчителя інформатики вищої кваліфікаційної категорії Шенкевича Сергія Олександровича


Вітаємо Гість!
Вихід




  Головна

  Online ПК
  Відеоуроки

  Комп'ютер в роботі
  вчителя

  Допомога вчителю

  Урок інформатики

  Література

  Комп'ютер та право
  Безпека

  Цікаво та корисно

  Статті учнів

  Мої доповіді
  та напрацювання

  Довідники

  Корисні посилання

  Web-дизайн

  Конкурси

  Програмне забезпечення

  Гумор

  Зворотній зв'язок
  Про сайт





Що шукаємо?


Також приєднуйтесь
в соціальних мережах


ONLINE_COP






Зараз на сайті

Що ви думаєте
про даний сайт?

E-mail:

Ваше повідомлення:

Ваша оцінка сайту:
     
























Що таке  CAPTCHA?

Користувачі Інтернету часто стикаються з «капчею». Наприклад , ви реєструєте свій сайт в Google. Крім URL і короткого опису вашого сайту, вам потрібно, перед завершенням реєстрації, в спеціальне текстове поле ввести цифри , зображені на малюнку. Або, наприклад , ви намагаєтеся завантажити потрібний вам файл з файлообмінного сервера. Для отримання посилання на файл , як правило , потрібно ввести код , зображений на картинці, і натиснути кнопку «Далі».



 

Отже, CAPTCHA (від англ. Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart - повністю автоматизований публічний тест Тьюринга для розрізнення комп'ютерів і людей) - комп'ютерний тест, який використовується для того , щоб визначити , ким є користувач системи: людиною або комп'ютером. Термін з'явився в 2000 р. Основна ідея тесту: запропонувати користувачеві таку задачу, яку легко вирішує людина , але яку неможливо (або вкрай важко ) вирішити комп'ютеру . Як правило , це завдання на розпізнавання зорових образів. CAPTCHA найчастіше використовується для запобігання використання інтернет-сервісів ботами (програмами-роботами), наприклад, для запобігання автоматичної відправки повідомлень , автоматичної реєстрації , автоматичного викачування файлів, автоматичних масових розсилок (спаму) тощо. Що цікаво: хоча CAPTCHA призначена для «відсіювання» комп'ютерів, тест створює комп'ютер (точніше, програма, яка порівнює відповідь з правильним ) .

У найбільш поширеному варіанті CAPTCHA користувачеві потрібно ввести символи, зображені на пропонованому малюнку в спотвореному вигляді (з додаванням «шуму » або напівпрозорості). Рідше застосовуються CAPTCHA , засновані на розпізнаванні мови (як альтернатива для людей з порушеннями зору). Можуть також застосовуватися інші погано алгоритмізуються, наприклад: дізнатися , що знаходиться на зображенні , відзначити всі картинки з тваринами або відповісти на питання, пов'язане зі знаннями або менталітетом людей (наприклад , «Скільки ніг у курки ? » Або « Як звуть російського президента? »).



 

При недостатньої кваліфікації веб-програміста ботнет може пройти тест CAPTCHA , без розпізнавання зображених символів і картинок. У цьому випадку бот або підміняє ідентифікатор сесії, або з якої-небудь інформації, що міститься на веб-сторінці , визначає , що зображено на картинці. Якщо кількість варіантів відповідей невелика, ботнет може спробувати вгадати відповідь . Боти використовують кілька паралельно виконуюючихся потоків , завдяки чому продуктивність бота залежить тільки від смуги пропускання, відданої йому в розпорядження . Якщо користувач має впізнати картинку або відповісти на питання , ботнет може спробувати будь-яким чином зібрати базу даних всіх наявних картинок (питань) . Існують програми , що розпізнають конкретні реалізації CAPTCHA , наприклад , PWNtcha . Крім того , існує можливість підключати модулі програм розпізнавання тексту ( наприклад , FineReader ) в програми для розпізнавання « картинок » CAPTCHA. CAPTCHA розрізняють по ступеню захисту: «сильна» CAPTCHA і « слабка» CAPTCHA. У числі «слабостей » - чіткий фіксований шрифт , фіксоване положення символів , відсутність спотворень , відділення символів від фону з використанням колірного ключа або розмиття, легке відділення символів один від одного і т.д. Іноді буває , що «сильна » CAPTCHA виявляється важкою для розпізнавання і для людини. Іноді зустрічається CAPTCHA , легко прочитуватися комп'ютером і нечитабельним людиною (наприклад , CAPTCHA з сильно розмитою або неконтрастною картинкою) . Одним з методів обходу CAPTCHA є сервіс Captcha Exchange Server ( запущений в березні 2007 р.). Цей сервіс направлений на « обхід » картинок CAPTCHA , що використовуються файлообмінними серверами. Принцип роботи сервісу заснований на системі балів , які користувач може заробити , розпізнаючи - у вільний час - картинки для інших користувачів. Набрані бали користувач може витратити пізніше , запустивши програму автоматичного викачування файлів з файлообмінного сервера ( при цьому поточні «картинки» будуть розпізнані іншими користувачами сервісу) . Таким чином , користувач може оптимізувати витрати свого часу (і грошей) , витрачаючи набрані бали у зручний час. Незважаючи на уразливості , CAPTCHA -захист дуже популярна в Інтернеті.

Джерело: http://shkolazhizni.ru/archive/0/n-11337/



 

 

 



Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Copyright MyCorp © 2024  Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz