17-05-24
20:51


Персональний сайт вчителя інформатики вищої кваліфікаційної категорії Шенкевича Сергія Олександровича


Вітаємо Гість!
Вихід




  Головна

  Online ПК
  Відеоуроки

  Комп'ютер в роботі
  вчителя

  Допомога вчителю

  Урок інформатики

  Література

  Комп'ютер та право
  Безпека

  Цікаво та корисно

  Статті учнів

  Мої доповіді
  та напрацювання

  Довідники

  Корисні посилання

  Web-дизайн

  Конкурси

  Програмне забезпечення

  Гумор

  Зворотній зв'язок
  Про сайт





Що шукаємо?


Також приєднуйтесь
в соціальних мережах


ONLINE_COP






Зараз на сайті

Що ви думаєте
про даний сайт?

E-mail:

Ваше повідомлення:

Ваша оцінка сайту:
     
























Вікіпедія. Як створювався проект

Грунтом для появи Вікіпедії був проект Нупедія, що був безкоштовної онлайн - енциклопедією англійською мовою, що створювалася фахівцями. Розробники Нупедії, головний редактор Ларрі Сенгер і СЕО Джиммі Вейлз, з метою розвитку проекту прийняли рішення застосувати до нього принцип вікі. Так з'явилася Вікіпедія для створення чорнових варіантів статей для Нупедії.

Вікіпедія щільно увійшла в життя багатьох людей. Багато хто задається питанням, як вона з'явилася і чим по суті є. Розглядаючи, що таке Вікіпедія слід зазначити, що це відкритість для редагування будь-якому користувачеві, можливість вільно писати для сайту будь-якому охочому, незалежно від факту реєстрації в проекті. Слово «Вікіпедія» з'явилося злиттям двох слів «вікі» і «енциклопедія». Простіше кажучи, це енциклопедія, побудована на принципі Віки. Вікі (по-гавайски означає «швидко») - це сайт, який доповнюється і розвивається самими користувачами за допомогою інструментів, вбудованих в нього розробником. Основні принципи Вікіпедії, таким чином, - це вільний доступ, багатомовність, універсальність і нейтральна точка зору. Це - офіційна позиція засновників Вікіпедії. Однак один аспірант по імені Вірджіл Гріффіт, який розробив програму WikiScanner, провів незалежне приватне дослідження на тему того, хто ж є авторами статей Вікіпедії. Так з'ясувалося, що статті про корпорації або урядових установах в більшості своїй правляться працівниками цих установ.

За інформацією статистичного сервера Фонду Вікімедіа у грудні 2014 року в Українській Вікіпедії загальна кількість переглядів сягала 86.1 мільйонів, що становить 0,45% від переглядів сторінок Вікіпедії усіма мовами, або 18-е місце у світі.

У 2013 році з території України 71,1% сторінок Вікіпедії було переглянуто російською, 16,375% українською та 8,125% англійською мовою. У грудні 2014 року (1.1% трафіку з країни) 28,4% відвідувань Вікіпедії з України припадало на Українську Вікіпедію, 55,5% — на Російську Вікіпедію, 10,4% — на Англійську

З'ясуємо, що таке Вікіпедія для сучасності. Важко переоцінити внесок Вікіпедії в реальність сучасного життя. Рідкісне наукове дослідження обходиться без звернення до цього джерела довідкової інформації. Чималу користь Вікіпедія, як джерело інформації, має для журналістів. У доказах у суді інформація зі статей проекту використовується як підтримуюча.

Одним словом, Вікіпедія в сучасному світі - дуже важливий оплот знання і один з найвідоміших джерел інформації. Як веб-сайт, Вікіпедія стоїть на одному рівні популярності з Google і YouTube.

 

Статтю підготувала учениця групи К15 Верхньорогачицького МНВК

Кудінова Карина

Керівник вчитель курсу оператор комп’ютерного набору

Шенкевич С.О.

 

Джерела:

1)https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D1%8D%D0%B9%D0%BB%D1%81,_%D0%94%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%BC%D0%B8

2)http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6386

3)http://ellhow.ru/internet/8527-shho-take-vikipedija.html

4)https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D1%96%D1%8F

 

 



Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz
Copyright MyCorp © 2024  Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz